Dieta a pieniądze

Dieta a pieniądze

Dieta a pieniądze 1620 1080 Walk4Change

Panuje powszechne przekonanie, że aby zdrowo się odżywiać trzeba mieć dużo pieniędzy. Nic bardziej mylnego!

Oczywiście, istnieje mnóstwo produktów, za które trzeba słono zapłacić. Ale czy znajdziesz je w podstawowych zaleceniach dietetycznych?

Bez laktozy, bez glutenu, bez mięsa, bez…

#Dieta bez laktozy, bez glutenu, bezmięsna i wiele innych. Taki sposób żywienia nie jest odpowiedni dla wszystkich. Jeśli nie zdiagnozowano u Ciebie choroby, która wymaga zastosowania specjalnej diety, to nie powinieneś eksperymentować. Najdroższe nie znaczy najzdrowsze. Najdroższe jest po prostu najdroższe. Na wysoką cenę produktu składa się mnóstwo czynników: koszt pracy przy produkcji, koszt „marki”, reklamy, aktualna moda.

Zdrowa dieta jest prosta!

Co zatem zwiększa koszty diety?
  1. Kupowanie więcej niż potrzebujesz. Staraj się kupować tylko to, co na pewno zjesz. Nie kupuj na zapas.
  2. Uleganie modom żywieniowym. Gotowe posiłki i jedzenie „na mieście”. Zamiast kupować pizzę, zrób sobie jej własną wersję. Samodzielnie przygotuj #posiłek do szkoły. Będzie taniej i na pewno zdrowiej.
  3. Wybieraj #owoce i #warzywa sezonowe i najlepiej krajowe. Wyższa cena owoców egzotycznych i innych importowanych z zagranicy wiąże się z kosztami transportu, przechowania i konserwacji tych produktów, aby mogły one przetrwać długą drogę i potem przez kolejne tygodnie ładnie prezentować się na sklepowej półce w obcym kraju. Czy to czyni je zdrowszymi?
  4.  Napoje. Udowodniono, że najzdrowszym napojem jest #woda! Jest ona również najtańszym z dostępnych na rynku napojów. Pij wodę zamiast innych napojów, a dużo zaoszczędzisz i będziesz w lepszej kondycji.
Pamiętaj, że zdrowa dieta jest prosta, oparta na niedrogich i dostępnych dla wszystkich produktach.

Więcej artykułów

Odwiedź nasze

 

Projekt finansowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na 2016 – 2020.

Back to top
Wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu. Możesz wyłączyć ten mechanizm w dowolnym momencie w ustawieniach przeglądarki.
Polityka prywatności