Panuje powszechne przekonanie, że aby zdrowo się odżywiać trzeba mieć dużo pieniędzy. Nic bardziej mylnego!
Oczywiście, istnieje mnóstwo produktów, za które trzeba słono zapłacić. Ale czy znajdziesz je w podstawowych zaleceniach dietetycznych?
Bez laktozy, bez glutenu, bez mięsa, bez…
#Dieta bez laktozy, bez glutenu, bezmięsna i wiele innych. Taki sposób żywienia nie jest odpowiedni dla wszystkich. Jeśli nie zdiagnozowano u Ciebie choroby, która wymaga zastosowania specjalnej diety, to nie powinieneś eksperymentować. Najdroższe nie znaczy najzdrowsze. Najdroższe jest po prostu najdroższe. Na wysoką cenę produktu składa się mnóstwo czynników: koszt pracy przy produkcji, koszt „marki”, reklamy, aktualna moda.
Zdrowa dieta jest prosta!
Co zatem zwiększa koszty diety?
- Kupowanie więcej niż potrzebujesz. Staraj się kupować tylko to, co na pewno zjesz. Nie kupuj na zapas.
- Uleganie modom żywieniowym. Gotowe posiłki i jedzenie „na mieście”. Zamiast kupować pizzę, zrób sobie jej własną wersję. Samodzielnie przygotuj #posiłek do szkoły. Będzie taniej i na pewno zdrowiej.
- Wybieraj #owoce i #warzywa sezonowe i najlepiej krajowe. Wyższa cena owoców egzotycznych i innych importowanych z zagranicy wiąże się z kosztami transportu, przechowania i konserwacji tych produktów, aby mogły one przetrwać długą drogę i potem przez kolejne tygodnie ładnie prezentować się na sklepowej półce w obcym kraju. Czy to czyni je zdrowszymi?
- Napoje. Udowodniono, że najzdrowszym napojem jest #woda! Jest ona również najtańszym z dostępnych na rynku napojów. Pij wodę zamiast innych napojów, a dużo zaoszczędzisz i będziesz w lepszej kondycji.