Dziennik zdobywcy biegunów

Dziennik zdobywcy biegunów

Dziennik zdobywcy biegunów 1620 1080 Walk4Change

„Dziennik zdobywcy biegunów” na własnej drodze do celu.

3 powody, dla których warto prowadzić dziennik:

  • Po pierwsze, zobaczmy, jak przebiega nasze uczenie się i co musi się wydarzyć, żebyśmy rzeczywiście rozwijali się i żeby następowała pozytywna wewnętrzna zmiana. W trakcie podróży nasze działania muszą być poddane codziennej refleksji.
  • Po drugie, „Dziennik zdobywcy biegunów” jest także archiwum naszych osiągnięć. W chwili trudności i utraty energii do dalszego działania to właśnie świadomość tego, że poradziliśmy sobie z problemem w przeszłości, pozwala znaleźć nam siły do działania tu i teraz.
  • Po trzecie, kiedy już nasz cel zostanie osiągnięty, a biegun zdobyty, będziemy mogli zobaczyć całą naszą drogę wstecz. O tym, jak reagowaliśmy na trudności, jak pokonywaliśmy kolejne wyzwania, co było szczególnie trudnym momentem, a co nam pomagało?

Jak stworzyć „Dziennik zdobywcy biegunów”? Elektroniczny czy papierowy?

Ważne by dziennik był prosty. Pomocne pytania do Dziennika:

  1. Co się dzisiaj ważnego/ciekawego wydarzyło?
  2. Jakie było moje największe osiągnięcie?
  3. Z czego jestem najbardziej zadowolony? Co bym zmienił lub zrobił inaczej?
  4. Jakie to budzi we mnie emocje?
  5. Czego mnie to nauczyło?
  6. Co konkretnie będę od dziś robić inaczej? Jakie podejmę działania?
  7. Czego będę potrzebować, żeby zmienić swoje działanie? Od czego zacznę?

Prócz pytań podsumowujących każdy dzień, możesz zapisywać w „Dzienniku” pojawiające się spontanicznie refleksje i odkrycia, wyczytane lub zasłyszane powiedzenia i myśli, które są dla Ciebie inspiracją. Dodatkowo możesz użyć koloru, rysować, szkicować, wklejać i malować.

Spraw by to był naprawdę Twój „Dziennik” – niepowtarzalny, wyjątkowy i byś miał/a ochotę kontynuować jego tworzenie oraz dokonywać jego przeglądu od czasu do czasu.

Więcej artykułów

Odwiedź nasze

 

Projekt finansowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na 2016 – 2020.

Back to top
Wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu. Możesz wyłączyć ten mechanizm w dowolnym momencie w ustawieniach przeglądarki.
Polityka prywatności